خواص عرق رازیانه برای چشم نوزاد

خواص عرق رازیانه برای چشم نوزاد ثابت شده می باشد و پزشکان مصرف آن را توصیه نموده اند. البته شما می توانید برای از بین بردن عفونت چشم نوزاد مقداری کمی عرق رازیانه را به پنبه آغشته و آن را بر روی پلک نوزاد قرار بدهید، که باعث از بین رفتن عفونت چشم نوزاد نیز می‌شود. خواص عرق رازیانه بسیار زیاد می باشد که در ادامه مطلب به مهم‌ترین موارد آنها خواهیم پرداخت. هرچه عرق رازیانه درصد خلوص بالاتری داشته باشد، بنابراین خواص دارویی و درمانی آن نیز بیشتر خواهد بود. از این رو برای خرید این محصول حتما به مراکز معتبر مراجعه نمایید.

خواص عرق رازیانه برای چشم نوزاد

خواص روغن رازیانه

خواص روغن رازیانه روغن رازیانه یکی از طبیعی و ارگانیک ترین نوع روغن ها می باشد که در فرآیند تولید آن از دانه های رازیانه استفاده می نمایند و یکی از بهترین جایگزین ها برای انواع روغن های صنعتی پالم می باشد، این محصول خواص دارویی و درمانی بسیار بالایی دارد؛

 • روغن رازیانه منبع بسیار خوبی از امگا ۳ می باشد و استفاده از این محصول تاثیر خوبی برای تغذیه نورون های سلول مغزی دارد، به طور کلی افرادی که به صورت مداوم از روغن رازیانه استفاده می‌کنند عموماً کمتر دچار بیماری هایی مانند آلزایمر و فراموشی نیز می شوند.
 • جالب است بدانید که از روغن رازیانه میتوان برای درمان ریزش مو استفاده نمود. این محصول باعث افزایش میزان خونرسانی به فولیکول مو های کف سر شده و در کمترین زمان ممکن نیز شاهد درمان ریزش مو خواهید بود‌.
 • افراد می توانند برای پرپشت شدن مژه و همچنین ابرو نیز از روغن رازیانه استفاده کنند. البته در هنگام خرید روغن بهتر است به مراکز معتبر مراجعه نمایید تا ارگانیک ترین نوع روغن رازیانه را خریداری نمایید.بهتر است قبل از خواب چند قطره روغن رازیانه را بر روی ابرو و مژه قرار بدهید.
 • جالب است بدانید که در طب سنتی از روغن رازیانه برای دردهای مفصلی نیز از استفاده می شود، البته بهتر است برای تسکین درد زانو و یا پاشنه پا از روغن رازیانه به همراه زرده تخم مرغ استفاده نمایید.

رازیانه و فاویسم

رازیانه و فاویسم فاویسم یکی از بیماری های بسیار قدیمی می باشد که علت اصلی آن اختلال در یکی از آنزیم های بدن افراد است، طبق پژوهش‌های انجام شده پزشکان بر این باور می باشند که بیماری فاویسم به صورت ارثی در بدن افراد وجود دارد. نوع تغذیه باعث تشدید بیماری فاویسم می شود.

طبق بررسی های انجام شده در اواخر فصل بهار و همچنین اوایل فصل تابستان که میزان برداشت باقلا افزایش می‌یابد، بیماری فاویسم در میان افراد نیز تشدید می‌ یابد. در مناطق شمالی کشور از جمله رشت بیماری فاویسم به وفور دیده شده است. زیرا در این شهر افراد به وفور از باقلای خام در برنامه غذایی خود استفاده می نمایند.

نقص در یکی از آنزیم های بدن علت اصلی فاویسم است البته در طولانی مدت باعث ابتلا به بیماری کم خونی می شود. همانطور که می دانید کم خونی احتمال ابتلا به بیماری‌های مختلف از جمله ریزش مو، گودی زیر چشم ‌می شود، همچنین خستگی و بیحالی در افراد را نیز افزایش می‌دهد.

در برخی از موارد دیده شده است، افرادی که دچار بیماری فاویسم می‌باشند و همچنین از مواد غذایی که مزاج سردی دارند استفاده می کنند، دستگاه قلب نمی تواند فعالیت خود را به خوبی انجام بدهد و از سوی دیگر میزان انتقال خون رسانی به دستگاه قلب و همچنین دستگاه مغز نیز دچار اختلال می شود.

البته در هنگام ازدواج نیز باید حتماً آزمایش های مخصوص خون را انجام بدهید و ازدواج زن و مردی که دچار بیماری فاویسم می باشند، کار بسیار اشتباهی است و احتمال ابتلا به بیماری‌های مختلف در جنین را نیز افزایش می‌دهد.

در بیشتر زنانی که دچار بیماری فاویسم هستند سقط جنین نیز در ماه های اولیه در آنها به وفور دیده می‌شود.

یکی از اصلی ترین غذاهایی که باعث تشدید بیماری فاویسم در افراد می‌شود باقلا است. این محصول باعث ایجاد سردی در بدن شده و همچنین نقص آنزیم را نیز تشدید می نماید و مصرف باقلا به صورت مداوم احتمال کم خونی را نیز افزایش می دهد.

البته پزشکان در طب سنتی از روش های مختلف و همچنین برنامه غذایی مفید برای جلوگیری از تشدید بیماری فاویسم استفاده می نمایند.

رازیانه یکی از بهترین مواد گیاهی و طبیعی می باشد که تاثیر عالی بر جلوگیری از کاهش سطح میزان اسید فولیک و آهن بدن را دارد. همانطور که گفته شد بیماران مبتلا به فاویسم در صورت مصرف مواد غذایی که طبع سرد دارند دچار کم خونی شدید می شوند.

طبع رازیانه بسیار گرم و مرطوب می باشد و بر خلاف مواد غذایی دیگر تاثیر بسیار خوبی بر افزایش میزان گلبول سازی قرمز خون دارد‌. البته این موضوع را در نظر بگیرید، زمانی که میزان سطح گلبول قرمز خون کاهش یابد. بنابراین احتمال ابتلا به بیماری های ویروسی و باکتری در بدن افراد نیز افزایش می یابد.

افرادی که دچار بیماری فاویسم می باشند، می توانند از دمنوش رازیانه استفاده کنند که یکی از طبیعی ترین روش ها برای جلوگیری از تشدید این بیماری می باشد. همانطور که می دانید روش تهیه دمنوش رازیانه کار بسیار آسانی می باشد که در ادامه مطلب به آن خواهیم پرداخت.

 • برای تهیه دمنوش رازیانه ابتدا باید ۱ لیتر آب را بر روی حرارت قرار دهید.
 • در ادامه یک قاشق غذاخوری رازیانه سبز و یا رازیانه مشکی را در آب جوش بریزید.
 • باید حدود ۵ الی ۱۰ دقیقه رازیانه درون آب، بجوشد تا خواص رازیانه درون آب جوش حل بشود.
 • در پایان نیز ظرف را از روی شعله حرارت برداشته و به مدت ۱۰ دقیقه آن را در حالت سکون قرار بدهید.
 • می توانید برای خوش طعم شدن دمنوش رازیانه از مقداری کمی نبات استفاده نمایید.
 • می یوانید از دمنوش رازیانه در طول روز به میزان ۴ فنجان استفاده نمایید که باعث افزایش میزان گلبول سازی قرمز خون نیز می شود به طور کلی برای تشکیل هر سلول گلبول قرمز حدود ۴۰ روز زمان لازم می باشد.

رازیانه در بارداری

رازیانه در بارداری متاسفانه برخی افراد در طول بارداری از رازیانه استفاده می کنند و بر این باور می باشند که مصرف رازیانه باعث پاکسازی رحم شده و سوی دیگر میزان گلبول سازی را افزایش می دهد.

اما طبق پژوهش‌های انجام شده مصرف رازیانه به صورت مداوم در طول بارداری باعث سقط جنین نیز می‌شود، بنابراین زنان باردار نباید به صورت مداوم از رازیانه استفاده کنند.

البته پزشکان در طب سنتی توصیه می کنند که زنان سه ماه قبل از بارداری حتما از رازیانه استفاده کنند تا میزان گلبول قرمز خون افزایش یابد و پس از تولد جنین نیز می‌توانید برای پاکسازی رحم و همچنین تنظیم میزان اسید فولیک بدن از دمنوش رازیانه و یا عرق رازیانه مصرف نمایند.

مصرف رازیانه پس از دوران بارداری نیز سبب افزایش میزان شیردهی می‌شود و از سوی دیگر تاثیر بسیار عالی بر تنظیم میزان هورمون های بدن دارد.

رازیانه خونریزی را زیاد میکند

رازیانه خونریزی را زیاد میکند رازیانه از جمله دانه های گیاهی می باشد که برای تسکین دردهای شدید قاعدگی از این محصول استفاده می‌نمایند‌. جالب است بدانید که مصرف رازیانه باعث از بین رفتن عفونت دستگاه رحم نیز می شود.

به طور کلی افرادی که دوران عادت ماهانه آن ها به صورت ثابت نمی باشد می توانند از دمنوش رازیانه استفاده نمایند که باعث تقویت عملکرد تخمدان ها شده و همچنین برای پاکسازی رحم نیز کاربرد دارد.

البته در برخی از موارد دیده شده است که پس از مصرف رازیانه به صورت دمنوش یا شربت افراد دچار خونریزی های شدید عادت ماهانه شده اند. اما پزشکان بر این باور می باشند که افزایش میزان خونریزی به دلیل خروج تمامی عفونت از بدن می باشد.

البته یکی دیگر از علت های اصلی افزایش میزان خونریزی پس از مصرف رازیانه گلبول سازی قرمز خون می باشد.

همانطور که گفته شده مصرف رازیانه باعث افزایش میزان اسید فولیک و همچنین آهن بدن شده و از سوی دیگر میزان گلبول سازی نیز بسیار افزایش می‌ یابد.

بنابراین افزایش میزان خونریزی در طول عادت ماهیانه به دلیل مصرف رازیانه خطر پزشکی ندارد و آسیبی به بدن وارد نمی کند.

اگر شما نیز پس از مصرف رازیانه شاهد افزایش میزان خونریزی عادت ماهانه بودید. بهتر است میزان مصرف دمنوش رازیانه را به حداقل برسانید و یا با یک پزشک طب سنتی مشورت نمایید.

رازیانه قلیایی است یا اسیدی

رازیانه قلیایی است یا اسیدی پزشکان طب سنتی معتقد هستند، که اگر شما در هنگام مصرف مواد غذایی، به قلیایی و اسیدی بودن آن توجه داشته باشید، می توانید دارای فرزند دختر و پسر بشوید.

هرچه میزان مصرف مواد غذایی قلیایی افزایش یابد، بنابراین جنین تشکیل شده پسر خواهد بود و از سوی دیگر اگر شما از مواد اسیدی استفاده نمایید احتمال تشکیل جنین دختر، بیشتر است.

به طور کلی زنان سه ماه قبل از لقاح و همچنین آقایان یک ماه قبل از لقاح باید به تغذیه و همچنین طبع مواد غذایی خود توجه داشته باشند، هرچه میزان طبع بدن افراد سرد تر باشد، بنابراین احتمال تولد فرزند دختر بیشتر خواهد بود. و از سوی دیگر مصرف مواد غذایی که مزاج بسیار گرمی دارند احتمال تولد فرزند پسر را بیشتر می کنند.

بنابراین اگر شما نیز تمایل بالایی برای فرزند پسر دارید حتما باید از مواد غذایی قلیایی استفاده کنید تا مزاج شما گرم تر باشد.

مزاج رازیانه بسیار گرم بوده و همچنین باعث قلیایی شدن بدن نیز می شود بنابراین نقش بسیار عالی برای تشکیل جنین پسر نیز دارد.

جالب است بدانید که پزشکان در طب سنتی از این روش برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های عفونی و ویروسی نیز استفاده می‌کنند. قلیایی شدن بدن باعث پیشگیری از ابتلا به بیماری های سرماخوردگی در فصل پاییز و زمستان نیز می‌شود، از این رو مصرف رازیانه در فصول سرد سال توصیه شده است.

رازیانه عکس

رازیانه عکس رازیانه و همچنین زیره، دو دانه گیاهی بسیار مفید و مغذی می باشند، البته تشخیص این دو محصول از یکدیگر کار بسیار آسانی است، عمونا دانه های زیره بسیار ریز تر بوده و رنگ آن نیز نسبت به رازیانه روشن تر می باشد به طور کلی انواع رازیانه تولید شده از نظر ظاهری به چند دسته تقسیم می شوند که شامل موارد زیر می باشند؛

رازیانه کوهی؛ از جمله بهترین و ارگانیک ترین نوع رازیانه شناخته شده است که پزشکان در طب سنتی برای درمان بیماری های مختلفی از این محصول استفاده می نمایند.

برای تهیه رازیانه کوهی از هیچ گونه سم و یا کود استفاده نمی شود و این محصول به صورت خودرو در مناطق کوهستانی رشد می‌کند و کشاورزان نیز در فصول خاصی از سال برای برداشت رازیانه کوهی به مناطق کوهستانی مراجعه می کنند.

مهمترین ویژگی های ظاهری رازیانه کوهی رنگ بسیار تیره آن می باشد. البته دانه های رازیانه کوهی نیز بسیار ریز بوده که نشان دهنده ارگانیک بودن این محصول می باشد. در بازار نیز قیمت رازیانه کوهی نسبت به دیگر موارد بسیار بالاتر می باشد.

رازیانه کوهی به صورت دیمی و خودرو تولید شده و همچنین میزان برداشت این محصول نیز بسیار اندک می‌باشد و همین موضوع باعث شده است و قیمت آن نیز بسیار بالا باشد.

البته ارزش خرید این محصول به دلیل داشتن خواص دارویی و درمانی بسیار بالا است، رازیانه های کوهی دانه هایی کوچک دارند و همچنین دانه های آن ها یکدست نمی باشند.

رازیانه معمولی؛ کشاورزان بسیار زیادی در سطح کشور در زمینه تولید رازیانه فعالیت دارند، عموما این رازیانه رنگ روشنی دارد و در واقع می توان از روی رنگ انواع رازیانه معمولی کشت شده را با رازیانه کوهی دیمی تشخیص بدهید.

قیمت رازیانه معمولی بسیار مقرون به صرفه تر می باشد و در تمامی فروشگاه و عطاری ها می توانید این محصول را خریداری کنید. دانه های رازیانه معمولی درشت تر است و از سوی دیگر دانه های آن ها نیز یک دست می باشند.

شربت رازیانه

شربت رازیانه شربت رازیانه یکی از طبیعی ترین و اصیل ترین نوع شربت های ایرانی می باشد که مصرف آن در فصول گرم سال تاثیر بسیار عالی برای جلوگیری از ابتلا به بیماری گرمازدگی و همچنین اسهال و استفراغ دارد، نحوه تهیه شربت رازیانه کار بسیار آسانی می باشد.

 • برای تهیه شربت رازیانه برای چهار نفر می توانید از یک لیتر آب استفاده نمایید و به طور کلی در ازای هر یک لیتر آب نیاز به یک فنجان عرق رازیانه می باشد.
 • عموماً برای خوش طعم شدن شربت رازیانه از نبات دوب شده و یا شکر استفاده می‌کنند که میزان درصد شکر بسته به ذائقه افراد می باشد. اگر مصرف شکر کمتر باشد بنابراین احتمال ابتلا به دیابت نیز کاهش خواهد یافت.
 • از آن جایی که مصرف انواع شربت رازیانه در فصل تابستان بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد، بنابراین شما می توانید برای خوش طعم شدن از تخم شربتی و خاکشیر نیز استفاده نمایید.

شما می‌توانید شربت رازیانه را به همراه تخم شربتی و خاکشیر تهیه نمایید و به همراه غذا های مختلف اصیل ایرانی از آن استفاده کنید. یکی از بهترین جایگزین ها برای انواع نوشابه های گازدار می باشد.